Aktualności

Strona główna / aktualności / Masaż współcześnie – fanaberia, a może konieczność?

Data dodania wpisu: 8 listopada 2022


Masaż współcześnie – fanaberia, a może konieczność?


Każdy rodzaj masażu jest terapeutyczny dla ciała jak i ducha

Nie od dzisiaj wiadomo, że stres, czyli skutek emocji/trudnych wydarzeń czy relacji, mocno daje o sobie znać w ciele. Wiele nurtów zarówno dziedzin naukowych (współczesne badania na temat fizjologii i anatomii) jak i filozofii różnych kultur całego świata mówi o tym, że napięcia w ciele mogą powodować ból i różnego rodzaju choroby.

Mam wrażenie, że nasze społeczeństwo jednocześnie jest co raz bardziej zestresowane, ale i co raz bardziej świadome jak ten stres rozładować. Zewsząd możemy skorzystać z wielu możliwości dla ciała i ducha.

Zdecydowanie wg. mnie jedną z przyjemniejszych i zupełnie bez wysiłkowych metod antystresowych jest masaż. Bo któż z nas nie marzy o tym, aby położyć się pod miękkim ręcznikiem i dać otulić swoje ciało precyzyjnym i fachowym dotykiem na ciepłym oleju naturalnym?

Tak właśnie może wyglądać Twoja chwila tylko dla Ciebie!

Masaż karku po ciężkim dniu – któż z nas o tym nie marzy?

Do niedawna masaż relaksacyjny był uważany społecznie jako luksus, coś na co nie każdy może sobie pozwolić. Pora odczarować ten mit! Otóż dbanie o swoje ciało, a poprzez nie również o sferę psyche to nie jest żadna fanaberia! To część higieny życia codziennego jak zdrowa dieta, aktywność fizyczna, spacer, medytacja, lub inna forma relaksu. Po prostu każdy z nas może wybrać z tego szerokiego wachlarza możliwości coś dla siebie.

Badania wskazują, że dotyk potrzebny jest każdej żyjącej istocie na tym świecie od narodzin po śmierć i powoduje natychmiastowy wystrzał endorfin w mózgu! A przecież poddanie się masażowi nie kosztuje nas wiele wysiłku. Wystarczy umówić się z masażystą, a dzisiaj jest to na tyle wygodne, że dodatkowo masaż taki może odbyć się nawet w Twoim własnym domu (mobilne spa).

Jak wygląda masaż w Mandala Beauty?

Niezależnie od rodzaju masażu i długości jego trwania każdy masaż odbywa się w naszym kameralnym gabinecie z zachowaniem następujących aspektów:

  • podczas masażu panuje intymna, spokojna atmosfera
  • łóżko do masażu jest podgrzewane, temperatura odpowiednio dostosowana, a w razie potrzeby dogrzewamy pomieszczenie urządzeniem grzewczym
  • ciało przykryte jest czystym ręcznikiem (o higienę ręczników dbamy poprzez korzystanie z usług specjalistycznej pralni ekologicznej)
  • każdy masowany dostaje jednorazową bieliznę, jeśli chce może zostać w swojej
  • nie masujemy okolic intymnych, a w przypadku kobiet pytamy przed masażem o możliwość masowania przodu klatki piersiowej (przestrzenie międzyżebrowe)
  • w tle słychać relaksującą muzykę (posiadamy licencjonowaną, legalną muzykę dla salonów spa)
  • światło jest przygaszone
  • w przypadku masażu twarzy przed masażem wykonywany jest dokładny demakijaż i tonizacja skóry
  • oleje/kosmetyki wykorzystywane do masażu są organiczne, w pełni naturalne i nietestowane na zwierzętach, w przypadku masażu ciała dodatkowo są podgrzewane w specjalnym podgrzewaczu, dzięki czemu nie tracą swoich właściwości i nie parzą skóry.
  • po masażu (lub przed) istnieje możliwość skorzystania z prysznica, znajdującego się w tym samym pomieszczeniu, co sprawdza się szczególnie w letnie, ciepłe dni.

A Ty kiedy ostatnio byłeś/byłaś masowany?

W następnym artykule podpowiemy jak i czy w ogóle przygotowywać się do masażu oraz jak często go wykonywać. A póki co zachęcamy do zarezerwowania chwili dla siebie w naszym gabinecie klikając w przycisk na górze strony – rezerwacja.

Facebook
Instagram
REZERWACJA