Aktualności

Strona główna / aktualności / Naturalna pielęgnacja – współczesny trend eco i clean beauty

Data dodania wpisu: 10 lutego 2021


Naturalna pielęgnacja – współczesny trend eco i clean beauty


Bez żadnych wątpliwości śmiało można stwierdzić, że świadomość zdrowotna i ekologiczna idą w parze i w ostatnich latach obserwujemy jej wzrost wśród co raz większej ilości osób w prawie każdej dziedzinie życia.

Szeroko pojęte dbanie o siebie i środowisko kojarzy się najczęściej ze świadomym wyborem żywności, odzieży, segregacją śmieci itp.
Branżą, która ma na dzień dzisiejszy dużo do zaoferowania w tej kwestii stała się również branża beauty, a więc producenci kosmetyków i produktów higienicznych codziennego użytku, a także miejsca, w których oddajemy się zabiegom odnowy biologicznej oraz poprawy kondycji skóry.

Kosmetyk eko, clean to znaczy jaki?

Według mnie:
przede wszystkim naturalny, czyli składający się z substancji organicznych, naturalnie występujących w przyrodzie, często z ekologicznych obszarów, nieskażonych środowisk z certyfikatem jakości.
Po drugie bezpieczny, pozbawiony szkodliwych substancji, konserwantów, barwników, zagęstników.
Po trzecie przyjazny dla środowiska, czyli wyprodukowany z pozostawieniem po sobie niskiego śladu węglowego, czyli niewielu zanieczyszczeń, oraz zapakowany w ekologiczne opakowanie nadające się do ponownego użycia, albo prostego i szybkiego recyklingu.
Po czwarte ETYCZNY, czyli bez składników odzwierzęcych i nietestowany na zwierzętach, ale również posiadający składniki pozyskiwane z upraw, na których ważne jest poszanowanie pracowników.

Czy naturalna pielęgnacja eko działa?

Pierwszym przykazaniem przysięgi Hipokratesa, jaką przyrzekają dotrzymywać środowiska medyczne jest zasada „primum non nocere”, co znaczy „pierwsze, nie szkodzić”.
Tak wiele słyszy się o kosmetykach z dużą ilością toksyn, rakotwórczych substancji, pochodnych ropy naftowej i… można by tak wymieniać długo. Chwilowo stosując taki produkt cieszymy się z szybkich efektów, które są widoczne na zewnątrz, jednakże nie zdajemy sobie często sprawy z tego, że wszystkie te substancje są absorbowane przez naszą skórę i odkładane w organizmie. Przez krótki okres czasu nic nam nie grozi, jednak używając wielu, jak nie wszystkich produktów z takim składem do codziennej higieny i pielęgnacji przez całe życie możemy bardzo poważne wpłynąć w negatywny sposób na nasze zdrowie i życie.

Przecież nikt z nas nie chce robić sobie krzywdy?

Jesteś tym, co jesz i co „je” Twoja skóra.

Skóra nie jest odrębnym narządem naszego organizmu – jest z nim ściśle połączona, a przede wszystkim ma największą powierzchnię wchłaniania. Podstawową jej funkcją jest prowadzenie wymiany gazowej za pomocą mikroporów. Każdy z nas w końcu się poci  Nakładając na skórę kosmetyk należy pamiętać, że to właśnie przez te mikropory wnika on do wnętrza naszego ciała.
Ajurweda – najstarsza medycyna świata, na której się wzoruję o kosmetykach mówi w jasny sposób- nakładaj na skórę to, co możesz zjeść. Biorąc więc pod uwagę powyższe fakty dotyczące budowy skóry i jej funkcji, nie ma wątpliwości co do słuszności tej rady.

Kosmetyki naturalne produkowane w dzisiejszych czasach z użyciem nowoczesnych osiągnięć kosmetologii, chemii organicznej, mikrobiologii czy biotechnologii są stworzone tak, by nie szkodzić, ale również przynosić oczekiwane rezultaty, czy to w poprawie zdrowia, czy wyglądu skóry. Dostęp do wielu surowców z całego świata, a także tworzenie laboratoryjnie niskich cząstek produktów stwarza możliwość wyprodukowania kosmetyku, który będzie bogaty we wszystkie składniki potrzebne do utrzymania dobrej kondycji skóry, które zadziałają nie tylko na jej powierzchni, ale również w głębszych jej warstwach, gdzie często mamy do czynienia z utratą kolagenu w przypadku skór dojrzałych, czy stanem zapalnym i przebarwieniami w przypadku skór wrażliwych, suchych i trądzikowych.

Dlatego też wychodząc na przeciw oczekiwaniom konsumenta w Mandala Beaty znajdziesz w 100% bezpieczne dla zdrowia, ekologiczne, wegańskie i nietestowane na zwierzętach kosmetyki i produkty.
Dbając o siebie, swój wygląd i zdrowie skóry, a także poddając się relaksującym masażom możesz spać z czystym sumieniem  bo zarówno planeta jak i żadne zwierzę, a już tym bardziej Twoje zdrowie nie ucierpiało w żaden sposób podczas tych zabiegów.

Kończąc ten krótki wpis nie odpowiem jednoznacznie na pytanie „Czy to działa?”, ale zapraszam Cię do świata mojej czystej pielęgnacji byś doświadczył tego dosłownie na własnej skórze…;)

Wizytę możesz w szybki i łatwy sposób zarezerwować tutaj

Facebook
Instagram
REZERWACJA