Aktualności

Strona główna / aktualności / Pielęgnacja w sezonie jesiennym.

Data dodania wpisu: 11 października 2022


Pielęgnacja w sezonie jesiennym.


Jesień to zdecydowanie nasz ulubiony sezon w kosmetologii, a to dlatego, że wraz z mniejszą ilością promieniowania UV można wdrożyć w życie terapie, które działają głębiej, a co za tym idzie przynoszą lepsze rezultaty, którymi po serii zabiegów, można będzie cieszyć się w nowym sezonie wiosennym.

Witamina C- aktywna postać o wysokim stężeniu

Od czego zacząć pielęgnację jesienną?

Tak naprawdę ile skór, tyle odpowiedzi. Dlatego też każdą terapię w gabinecie kosmetycznym, a już na pewno tą po dłuższej przerwie, warto zacząć od konsultacji z kosmetologiem, najlepiej na żywo, aby móc realnie i skutecznie ocenić potrzeby skóry, a także dobrać odpowiednią pielęgnację domową, która będzie niezastąpionym wsparciem każdego planu beauty.

Posiadaczki skór wrażliwych jesienią powinny pomyśleć najpierw o wzmocnieniu naczyń krwionośnych, które po intensywnym okresie wakacyjnym i wysokich temperaturach potrzebują teraz wyciszenia i regeneracji. Do tego celu sprawdza się najlepiej kuracja chemiczna, a więc oparta na substancjach takich jak witamina C w aktywnej postaci, oraz peelingi, głównie: argininowy, azelainowy, które dodatkowo DELIKATNIE, acz skutecznie, pozwolą pozbyć się martwego, suchego naskórka.

Jeśli mamy do czynienia ze skórą problematyczną to w zależności od stopnia nasilenia trądziku, przebarwień czy blizn warto zacząć od oczyszczenia, delikatnego złuszczenia i odświeżenia skóry. W tym celu polecamy zdecydowanie zabiegi urządzeniem Hydro-oxy, a więc wykorzystujące naturalne właściwości cząsteczki wodoru, soli fizjologicznej i tlenu. Nie ma nic bardziej zaawansowanego i jednocześnie tak naturalnego i bezinwazyjnego w dziedzinie kosmetologii jak oczyszczanie wodorowe, czy oksybrazja.

Oczyszczanie wodorowe – ponadczasowy zabieg nieinwazyjny dla większości skór, również wrażliwych i problematycznych.
Urządzenie Hydro-Oxy Aycom Criss.

Na uwagę jesienią zasługują również te cery, którym towarzyszą trudne do usunięcia domowymi sposobami przebarwienia, czy głębsze zmarszczki. Tutaj możemy wykazać się możliwością terapii łączonych, a więc połączenia, jak nazwa wskazuje, więcej niż jednego zabiegu podczas jednej wizyty. Zdecydowanie w obu przypadkach sprawdzą się peelingi chemiczne wraz z mikro-nakłuciami, czyli mezoterapią mikroigłową tzw. dermapenem. Zabieg taki polega na eksfoliacji naskórka, czyli złuszczaniu, przed, po lub w trakcie mikro-nakłuć jednorazowymi igiełkami w dobranej odpowiednio do problemu ilości. Zabieg taki warto wykonać w serii. Mimo, że jest to zabieg mało inwazyjny to jednak zalecamy go wykonać przed wolnym dniem, np. w piątek lub w sobotę. Często dostajemy pytania czy boli. Jest to bardzo indywidualna kwestia, jednak zazwyczaj okazuje się, że strach ma wielkie oczy, a odczucia porównywalne są do… masażu tylko z igiełkami 🙂

mikronakłuwanie dermapenem

Jeśli po przeczytaniu artykułu poczułaś, że chcesz zadbać gruntownie o swoją cerę jesienią, a nie wiesz jaki masz typ skóry, ani jakie są jej potrzeby, zapraszamy do rezerwacji terminu na konsultację. W przypadku konsultacji od razu przed zabiegiem, jest ona darmowa.

Wizytę zarezerwujesz łatwo przez przycisk – rezerwacje na naszej stronie.

Facebook
Instagram
REZERWACJA